Home|Sign In
High School Travel Soccer-High School Boys B    (November 2017)
Standings | Schedule | News | Details | Track This League/Tournament

  High School Travel Soccer-High School Boys B Standings Print
  GP  W  L  T  GF  GA  PTS  GD  WP 
Atletico Lions 01 121020725430180.833
Black Wolves FC 2002 129301043227720.750
Roma FC Academy 2003 129301324827840.750
South Side Fire FC 2001-02B 128401338524480.667
North Berwyn Sports Academy U18 12741704622240.583
Team Olympic U17 1274160572230.583
Chicago Blast HS 2 12561687516-70.417
Marauders FC U17 Blue 12462437014-270.333
LFC B2000-01 Argentina 1229155817-260.167
LG Celtics Coriondi 01 Boys Green 122100471066-590.167

  High School Travel Soccer-High School Boys B Schedule Print
DateHome AwayTime/StatusVenueGame TypeOfficials
Sun-Nov 19   AT Eagles 2002/2003 5 - 4 Black Wolves FC 2002 Complete Field 2 Regular 
Sun-Nov 19   BSC Raiders Boys U17 2 - 7 LFC B2000-01 Argentina Complete Field 1 Regular 
Sun-Nov 19   LG Celtics Coriondi 01 Boys Green 1 - 9 Chicago Blast HS 2 Complete Field 3 Regular 
Fri-Dec 1   RBFC 2001/2002 0 - 13 Black Wolves FC 2002 Complete Field 3 Regular 
Sat-Dec 2   Roma FC Academy 2003 8 - 9 OPRF Alliance 2002B Complete Field 3 Regular 
Sun-Dec 3   BSC Raiders Boys U17 5 - 6 South Side Fire FC 2001-02B Complete Field 2 Regular 
Sun-Dec 3   LG Celtics Coriondi 01 Boys Green 3 - 12 North Berwyn Sports Academy U18 Complete Field 2 Regular 
Sun-Dec 3   LFC B2000-01 Argentina 4 - 12 Chicago Blast HS 2 Complete Field 1 Regular 
Sat-Dec 9   BSC Raiders Boys U17 6 - 4 Tigres Revolution SC Complete Field 3 Regular 
Sat-Dec 9   South Side Fire FC 2001-02B 10 - 17 Chicago Blast HS 2 Complete Field 2 Regular 
Sat-Dec 9   LFC B2000-01 Argentina 4 - 6 North Berwyn Sports Academy U18 Complete Field 3 Regular 
Sun-Dec 10   Roma FC Academy 2003 18 - 1 AYSO 300 Extra Complete Field 3 Regular 
Sun-Dec 10   Atletico Lions 01 7 - 6 LG Celtics Coriondi 01 Boys Green Complete Field 2 Regular 
Sun-Dec 10   Black Wolves FC 2002 15 - 0 LG Celtics Coriondi Complete Field 1 Regular 
Fri-Dec 15   Black Wolves FC 2002 8 - 6 OPRF Alliance 2002B Complete Field 3 Regular 
Sat-Dec 16   South Side Fire FC 2001-02B 7 - 5 North Berwyn Sports Academy U18 Complete Field 2 Regular 
Sat-Dec 16   Tigres Revolution SC 3 - 5 Team Olympic U17 Complete Field 2 Regular 
Sat-Dec 16   Naz Fresh/Soph 2 4 - 16 Roma FC Academy 2003 Complete Field 3 Regular 
Sun-Dec 17   LFC B2000-01 Argentina 3 - 5 Atletico Lions 01 Complete Field 2 Regular 
Sun-Dec 17   Marauders FC U17 Blue 1 - 4 LG Celtics Coriondi 01 Boys Green Complete Field 1 Regular 
Sat-Jan 6   Tigres Revolution SC 3 - 21 South Side Fire FC 2001-02B Complete Field 2 Regular 
Sat-Jan 6   North Berwyn Sports Academy U18 3 - 5 Atletico Lions 01 Complete Field 2 Regular 
Sat-Jan 6   Team Olympic U17 5 - 4 LFC B2000-01 Argentina Complete Field 3 Regular 
Sun-Jan 7   LG Celtics Coriondi 01 Boys Green 7 - 4 BSC Raiders Boys U17 Complete Field 2 Regular 
Sun-Jan 7   Chicago Blast HS 2 7 - 1 Marauders FC U17 Blue Complete Field 2 Regular 
Sat-Jan 13   Team Olympic U16 1 - 12 Roma FC Academy 2003 Complete Field 1 Regular 
Sat-Jan 13   Marauders FC U17 Blue 3 - 5 Atletico Lions 01 Complete Field 2 Regular 
Sun-Jan 14   Black Wolves FC 2002 9 - 3 AYSO 300 Extra Complete Field 3 Regular 
Sun-Jan 14   Marauders FC U17 Blue 7 - 4 Tigres Revolution SC Complete Field 3 Regular 
Fri-Jan 19   LFC B2000-01 Argentina 1 - 6 Black Wolves FC 2002 Complete Field 2 Regular 
Fri-Jan 19   North Berwyn Sports Academy U18 6 - 3 Tigres Revolution SC Complete Field 3 Regular 
Sat-Jan 20   Team Olympic U17 2 - 3 Chicago Blast HS 2 Complete Field 1 Regular 
Sat-Jan 20   LG Celtics Coriondi 01 Boys Green 5 - 14 South Side Fire FC 2001-02B Complete Field 3 Regular 
Sun-Jan 21   Atletico Lions 01 7 - 2 Marauders FC U17 Blue Complete Field 3 Regular 
Sun-Jan 21   Roma FC Academy 2003 25 - 1 Naz Fresh/Soph Complete Field 1 Regular 
Sat-Jan 27   Black Wolves FC 2002 17 - 1 Marauders FC U17 Blue Complete Field 3 Regular 
Sun-Jan 28   Atletico Lions 01 9 - 7 Roma FC Academy 2003 Complete Field 2 Regular 
Sun-Jan 28   LFC B2000-01 Argentina 5 - 12 South Side Fire FC 2001-02B Complete Field 1 Regular 
Sun-Jan 28   North Berwyn Sports Academy U18 3 - 5 Team Olympic U17 Complete Field 3 Regular 
Sun-Feb 4   Roma FC Academy 2003 3 - 0 North Berwyn Sports Academy U18 Complete Field 1 Regular 
Sun-Feb 4   Chicago Blast HS 2 6 - 6 Team Olympic U17 Complete Field 3 Regular 
Sun-Feb 4   Atletico Lions 01 6 - 1 Team Olympic U17 Complete Field 3 Regular 
Sun-Feb 11   South Side Fire FC 2001-02B 17 - 5 Atletico Lions 01 Complete Field 1 Regular 
Sun-Feb 11   Roma FC Academy 2003 13 - 3 LG Celtics Coriondi 01 Boys Green Complete Field 1 Regular 
Sun-Feb 11   Chicago Blast HS 2 4 - 10 North Berwyn Sports Academy U18 Complete Field 1 Regular 
Sun-Feb 11   Marauders FC U17 Blue 7 - 7 LFC B2000-01 Argentina Complete Field 1 Regular 
Sun-Feb 11   Team Olympic U17 1 - 10 Black Wolves FC 2002 Complete Field 3 Regular 
Sat-Feb 17   South Side Fire FC 2001-02B 13 - 11 LG Celtics Coriondi 01 Boys Green Complete Field 3 Regular 
Sun-Feb 18   Roma FC Academy 2003 7 - 5 LFC B2000-01 Argentina Complete Field 1 Regular 
Sun-Feb 18   North Berwyn Sports Academy U18 3 - 2 Black Wolves FC 2002 Complete Field 1 Regular 
Sun-Feb 18   Chicago Blast HS 2 0 - 3 Atletico Lions 01 Complete Field 1 Regular 
Sun-Feb 18   AT Eagles 2002/2003 10 - 3 Atletico Lions 01 Complete Field 1 Regular 
Sun-Feb 18   South Side Fire FC 2001-02B 5 - 6 Marauders FC U17 Blue Complete Field 1 Regular 
Sun-Feb 18   Team Olympic U17 8 - 2 LG Celtics Coriondi 01 Boys Green Complete Field 2 Regular 
Fri-Feb 23   Atletico Lions 01 5 - 3 Black Wolves FC 2002 Complete Field 3 Regular 
Sat-Feb 24   Team Olympic U17 13 - 9 South Side Fire FC 2001-02B Complete Field 1 Regular 
Sat-Feb 24   Chicago Blast HS 2 3 - 12 Roma FC Academy 2003 Complete Field 1 Regular 
Sun-Feb 25   LG Celtics Coriondi 01 Boys Green 3 - 9 LFC B2000-01 Argentina Complete Field 3 Regular 
Sun-Feb 25   North Berwyn Sports Academy U18 5 - 5 Marauders FC U17 Blue Complete Field 3 Regular 
Sun-Mar 4   Chicago Blast HS 2 3 - 13 South Side Fire FC 2001-02B Complete Field 3 Regular 
Sun-Mar 4   LFC B2000-01 Argentina 4 - 5 Marauders FC U17 Blue Complete Field 3 Regular 
Sun-Mar 4   LG Celtics Coriondi 01 Boys Green 1 - 12 North Berwyn Sports Academy U18 Complete Field 3 Regular 
Sun-Mar 4   Roma FC Academy 2003 4 - 6 Team Olympic U17 Complete Field 3 Regular 
Sun-Mar 4   Atletico Lions 01 4 - 7 Black Wolves FC 2002 Complete Field 3 Regular 
Sun-Mar 11   Marauders FC U17 Blue 3 - 1 Chicago Blast HS 2 Complete Field 3 Regular 
Sun-Mar 11   Atletico Lions 01 11 - 2 LFC B2000-01 Argentina Complete Field 3 Regular 
Sun-Mar 11   BSC Raiders Boys U17 4 - 1 LG Celtics Coriondi 01 Boys Green Complete Field 3 Regular 
Sun-Mar 11   North Berwyn Sports Academy U18 5 - 4 Team Olympic U17 Complete Field 3 Regular 
Sun-Mar 11   South Side Fire FC 2001-02B 6 - 7 Roma FC Academy 2003 Complete Field 3 Regular 
Sat-Mar 17   Black Wolves FC 2002 10 - 3 Chicago Blast HS 2 Complete Field 3 Regular 
Sat-Mar 17   Marauders FC U17 Blue 2 - 4 Team Olympic U17 Complete Field 3 Regular 
Sun-Mar 18   Atletico Lions 01 3 - 0 South Side Fire FC 2001-02B Complete Field 2 Postseason-Semi A 
Sun-Mar 18   Roma FC Academy 2003 3 - 5 Black Wolves FC 2002 Complete Field 3 Postseason-Semi B 
Sun-Mar 18   Atletico Lions 01 4 - 3 Black Wolves FC 2002 Complete Field 2 Postseason-Championship 

  League Details
League Type: LeagueRoundRobin
Demographic: Boys High School
Division: Travel
Sport: Indoor Soccer - Youth (Rules & Regulations)
Start Date: 11/19/2017
End Date: 3/22/2018
Status: Complete
Team Fee:
Player Fee:
Other Fee Info:
More Info:
Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2018 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use