Home|Sign In
Travel High School League-High School Boys C    (December 2018)
Standings | Schedule | News | Details | Track This League/Tournament

  Travel High School League-High School Boys C Standings Print
  GP  W  L  T  GF  GA  PTS  GD  WP 
Yard Sharks 03/04 4400311312181.000
Fury FC 03 Black 4400221012121.000
OPRF 03 I 4301361110250.750
Team Olympic 2002 4301301010200.750
Runners FC 2 42202016640.500
NH United High School Satinoff 422014236-90.500
Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys 42202320630.500
AYSO 300 United Boys 32101413610.667
Runners FC 1 31201817310.333
LG Celtics Votadini Green 03/04 413020293-90.250
LTSC 03 Boys 41302323300.250
OPRF 03 II 31209173-80.333
Fury FC 03 Red 413022333-110.250
Lisle FC B2002-03 Belgium 30303190-160.000
LG Celtics Votadini Black 03/04 404013440-310.000

  Travel High School League-High School Boys C Schedule Print
DateHome AwayTime/StatusVenueGame TypeOfficials
Sun-Dec 2   LTSC 03 Boys 3 - 5 Yard Sharks 03/04 Complete Field 1 Regular 
Sun-Dec 2   Lisle FC B2002-03 Belgium 1 - 2 OPRF 03 II Complete Field 1 Regular 
Sat-Dec 8   Fury FC 03 Black 6 - 2 NH United High School Satinoff Complete Field 1 Regular 
Sat-Dec 8   Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys 2 - 7 Runners FC 2 Complete Field 1 Regular 
Sun-Dec 9   LG Celtics Votadini Green 03/04 4 - 10 OPRF 03 I Complete Field 3 Regular 
Sat-Dec 15   Yard Sharks 03/04 8 - 5 OPRF 03 II Complete Field 1 Regular 
Sat-Dec 15   Fury FC 03 Black 4 - 3 Runners FC 2 Complete Field 3 Regular 
Sat-Dec 15   LG Celtics Votadini Black 03/04 2 - 11 Team Olympic 2002 Complete Field 1 Regular 
Sat-Jan 5   Lisle FC B2002-03 Belgium 1 - 7 Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys Complete Field 2 Regular 
Sat-Jan 5   Fury FC 03 Black 5 - 2 AYSO 300 United Boys Complete Field 3 Regular 
Sat-Jan 5   Fury FC 03 Red 5 - 7 LG Celtics Votadini Green 03/04 Complete Field 3 Regular 
Sat-Jan 5   NH United High School Satinoff 6 - 3 Runners FC 2 Complete Field 3 Regular 
Sat-Jan 5   Team Olympic 2002 3 - 3 OPRF 03 I Complete Field 1 Regular 
Sun-Jan 6   LG Celtics Votadini Black 03/04 5 - 14 LTSC 03 Boys Complete Field 1 Regular 
Sun-Jan 6   Fury FC 03 Red 5 - 12 Runners FC 1 Complete Field 3 Regular 
Sat-Jan 12   AYSO 300 United Boys 6 - 5 LG Celtics Votadini Green 03/04 Complete Field 2 Regular 
Sat-Jan 12   Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys 6 - 8 Fury FC 03 Red Complete Field 2 Regular 
Sat-Jan 12   Runners FC 1 3 - 8 Team Olympic 2002 Complete Field 3 Regular 
Sat-Jan 12   Yard Sharks 03/04 10 - 1 Lisle FC B2002-03 Belgium Complete Field 1 Regular 
Sat-Jan 12   LTSC 03 Boys 3 - 7 Fury FC 03 Black Complete Field 2 Regular 
Sat-Jan 12   Runners FC 2 7 - 4 LG Celtics Votadini Black 03/04 Complete Field 3 Regular 
Sun-Jan 13   OPRF 03 I 11 - 2 NH United High School Satinoff Complete Field 3 Regular 
Sat-Jan 19   LG Celtics Votadini Green 03/04 4 - 8 Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys Complete Field 3 Regular 
Sat-Jan 19   LG Celtics Votadini Black 03/04 2 - 12 OPRF 03 I Complete Field 3 Regular 
Sat-Jan 19   NH United High School Satinoff 4 - 3 Runners FC 1 Complete Field 3 Regular 
Sat-Jan 19   LTSC 03 Boys 3 - 6 AYSO 300 United Boys Complete Field 1 Regular 
Sat-Jan 19   OPRF 03 II 2 - 8 Team Olympic 2002 Complete Field 2 Regular 
Sun-Jan 20   Fury FC 03 Red 4 - 8 Yard Sharks 03/04 Complete Field 2 Regular 
Fri-Jan 25   Runners FC 1  v  LG Celtics Votadini Black 03/04 6:00 PM Field 3 Regular 
Fri-Jan 25   NH United High School Satinoff  v  OPRF 03 II 6:45 PM Field 3 Regular 
Sat-Jan 26   AYSO 300 United Boys  v  Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys 8:00 PM Field 3 Regular 
Sat-Jan 26   Team Olympic 2002  v  Lisle FC B2002-03 Belgium 8:45 PM Field 3 Regular 
Sat-Jan 26   Runners FC 2  v  LTSC 03 Boys 9:00 PM Field 1 Regular 
Sat-Jan 26   OPRF 03 I  v  Fury FC 03 Black 9:15 PM Field 2 Regular 
Sat-Jan 26   Yard Sharks 03/04  v  LG Celtics Votadini Green 03/04 9:30 PM Field 3 Regular 
Sun-Feb 3   Fury FC 03 Black  v  Runners FC 1 5:30 PM Field 2 Regular 
Sun-Feb 3   Fury FC 03 Red  v  Team Olympic 2002 6:15 PM Field 2 Regular 
Sun-Feb 3   LTSC 03 Boys  v  OPRF 03 I 7:00 PM Field 2 Regular 
Sun-Feb 3   Lisle FC B2002-03 Belgium  v  NH United High School Satinoff 7:15 PM Field 3 Regular 
Sun-Feb 3   Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys  v  Yard Sharks 03/04 7:45 PM Field 2 Regular 
Sun-Feb 3   Runners FC 2  v  AYSO 300 United Boys 8:00 PM Field 3 Regular 
Sun-Feb 3   LG Celtics Votadini Black 03/04  v  OPRF 03 II 8:30 PM Field 2 Regular 
Sat-Feb 9   AYSO 300 United Boys  v  Yard Sharks 03/04 7:30 AM Field 2 Regular 
Sat-Feb 9   NH United High School Satinoff  v  Fury FC 03 Red 9:00 AM Field 2 Regular 
Sat-Feb 9   OPRF 03 II  v  Fury FC 03 Black 6:15 PM Field 2 Regular 
Sat-Feb 9   Lisle FC B2002-03 Belgium  v  LG Celtics Votadini Black 03/04 8:00 PM Field 3 Regular 
Sat-Feb 9   Runners FC 1  v  LTSC 03 Boys 9:00 PM Field 1 Regular 
Sat-Feb 9   Team Olympic 2002  v  LG Celtics Votadini Green 03/04 9:15 PM Field 2 Regular 
Sat-Feb 16   LG Celtics Votadini Green 03/04  v  NH United High School Satinoff 4:15 PM Field 3 Regular 
Sat-Feb 16   Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys  v  Team Olympic 2002 5:00 PM Field 3 Regular 
Sat-Feb 16   Fury FC 03 Red  v  LG Celtics Votadini Black 03/04 5:45 PM Field 3 Regular 
Sat-Feb 16   Fury FC 03 Black  v  Lisle FC B2002-03 Belgium 8:00 PM Field 3 Regular 
Sat-Feb 16   OPRF 03 I  v  AYSO 300 United Boys 8:45 PM Field 3 Regular 
Sat-Feb 16   Runners FC 2  v  Runners FC 1 9:00 PM Field 1 Regular 
Sat-Feb 16   LTSC 03 Boys  v  OPRF 03 II 9:30 PM Field 3 Regular 
Sat-Feb 23   AYSO 300 United Boys  v  Fury FC 03 Red 5:30 PM Field 2 Regular 
Sat-Feb 23   Lisle FC B2002-03 Belgium  v  LTSC 03 Boys 6:45 PM Field 1 Regular 
Sat-Feb 23   LG Celtics Votadini Black 03/04  v  LG Celtics Votadini Green 03/04 7:00 PM Field 2 Regular 
Sat-Feb 23   OPRF 03 II  v  Runners FC 2 8:00 PM Field 3 Regular 
Sat-Feb 23   Runners FC 1  v  OPRF 03 I 8:45 PM Field 3 Regular 
Sat-Feb 23   Team Olympic 2002  v  Yard Sharks 03/04 9:15 PM Field 2 Regular 
Sat-Feb 23   NH United High School Satinoff  v  Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys 9:30 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 2   LG Celtics Votadini Green 03/04  v  Fury FC 03 Black 11:45 AM Field 3 Regular 
Sat-Mar 2   Runners FC 2  v  Lisle FC B2002-03 Belgium 12:30 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 2   Runners FC 1  v  AYSO 300 United Boys 1:15 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 2   Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys  v  LG Celtics Votadini Black 03/04 5:00 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 2   Yard Sharks 03/04  v  NH United High School Satinoff 8:00 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 2   OPRF 03 I  v  OPRF 03 II 8:30 PM Field 2 Regular 
Sat-Mar 2   LTSC 03 Boys  v  Fury FC 03 Red 8:45 PM Field 3 Regular 
Sun-Mar 3   OPRF 03 I  v  Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys 10:15 AM Field 3 Regular 
Sun-Mar 3   NH United High School Satinoff  v  LG Celtics Votadini Black 03/04 11:00 AM Field 3 Regular 
Sun-Mar 3   OPRF 03 II  v  Fury FC 03 Red 11:45 AM Field 3 Regular 
Sun-Mar 3   Team Olympic 2002  v  Fury FC 03 Black 3:00 PM Field 1 Regular 
Sun-Mar 3   AYSO 300 United Boys  v  Lisle FC B2002-03 Belgium 5:45 PM Field 3 Regular 
Sun-Mar 3   Yard Sharks 03/04  v  Runners FC 2 6:30 PM Field 3 Regular 
Sun-Mar 3   LG Celtics Votadini Green 03/04  v  Runners FC 1 8:00 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 9   OPRF 03 II  v  Runners FC 1 12:30 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 9   Fury FC 03 Red  v  Runners FC 2 1:15 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 9   Fury FC 03 Black  v  Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys 2:00 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 9   Lisle FC B2002-03 Belgium  v  OPRF 03 I 2:45 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 9   LG Celtics Votadini Black 03/04  v  Yard Sharks 03/04 8:45 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 9   AYSO 300 United Boys  v  Team Olympic 2002 9:00 PM Field 1 Regular 
Sat-Mar 9   LG Celtics Votadini Green 03/04  v  LTSC 03 Boys 9:30 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 16   Yard Sharks 03/04  v  Fury FC 03 Black 5:00 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 16   Oak Brook SC - 2004 Red (U15) Boys  v  LTSC 03 Boys 5:45 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 16   Team Olympic 2002  v  NH United High School Satinoff 6:30 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 16   OPRF 03 II  v  AYSO 300 United Boys 7:15 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 16   Runners FC 1  v  Lisle FC B2002-03 Belgium 8:00 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 16   Runners FC 2  v  LG Celtics Votadini Green 03/04 8:45 PM Field 3 Regular 
Sat-Mar 16   OPRF 03 I  v  Fury FC 03 Red 9:00 PM Field 1 Regular 
Sun-Mar 17   1st Place  v  4th Place 8:00 AM Field 1 Postseason-Semi A 
Sun-Mar 17   2nd Place  v  3rd Place 8:15 AM Field 2 Postseason-Semi B 
Sun-Mar 17   Semi A Winner  v  Semi B Winner 9:00 AM Field 2 Postseason-Championship 

  League Details
League Type: LeagueRoundRobin
Demographic: Boys High School
Division: Travel
Sport: Indoor Soccer - Youth (Rules & Regulations)
Start Date: 12/2/2018
End Date: 3/30/2019
Status: InProgress
Team Fee:
Player Fee:
Other Fee Info:
More Info:
Powered By EZFacility
Web enabled mobile phone? Try Mobile Version | Administrators click Here
Languages: English | Español
© 2003-2019 EZFacility.com. All rights reserved.  Privacy Policy | Terms of Use